Gıda malzemelerinin, saklanma ortamlarında çevre şartları ve sıcaklığın uygun olması gereklidir. Geist ortam izleme cihazları ile gıda maddelerinin uygun sıcaklık ve çevre şartlarında muhafaza edildiğinden emin olabilirsiniz. Bu teknoloji restoran dondurucuları, gıda depoları, dondurulmuş gıda depoları gibi soğuk depolama tesisleri için gıdaların ideal koşullarda muhafaza edilmesi sağlamaktadır. Ortamda oluşan bir değişiklikte; bir dondurucunun kapısı açık kaldığında ya da elektrik kesintisi oluştuğunda durumun cihazlar tarafından hemen algılanması ile doğru birimlerin haberdar olması sağlanır. Gıda sektöründe hizmet veren firmalar, sıcaklık izleme çözümleriyle, gıdaların uygun koşullarda saklanmasını sağlamakla birlikte hizmet kalitelerini, müşteri memnuniyetlerini arttırarak ileride karşılarına çıkabilecek sorunları önceden önlemiş olacaktır.

İzleme Alanları

KAPILAR

Analog kapı sensörleri, soğutucu veya soğuk hava depo kapılarına monte edilerek, kapıların açık-kapalı durumlarının tespitleri sağlanabilmektedir.

DUMAN

Bu sensör ile ortamda oluşabilecek duman durumlarında e-posta ve SMS yoluyla ilgili birimler haberdar edilebilmektedir.

SICAKLIK

Sıcaklık sensörleri kullanılarak, bozulabilir gıda malzemelerinin doğru sıcaklık koşullarında saklanılmasını sağlamakla birlikte; ortam sıcaklık verilerinin monitöre yansıtılması ve günlük, haftalık veya aylık raporlaması da yapılabilmektedir.

VİDEO GÖZETİM

Cihazın web ara yüzü kullanılarak ortamın anlık görüntüleri izlenebilir.

ELEKTRİK KESİNTİSİ

Elektrik kesintisinden haberdar olunmasını sağlar.